טיול משפחתי בטירול עם כרטיס אינסברוק

טיולנו המשפחתי הראשון לאוסטריה היה לוינה וחבל זלצבורג. נהנינו מאד בטיול זה מכרטיס האטרקציות Salzburgerland Card, שכלל כניסה למרבית האתרים בחבל זלצבורג, והוזיל משמעותית את עלויות הטיול למשפחה. גם בטיולנו השני לאוסטריה, הפעם לאיזור טירול, חיפשתי כרטיס אטרקציות שכזה – אך מסתבר שאין כרטיס אחד לכל טירול, אלא לכל איזור או עמק יש את כרטיס האטרקציות המקומי שלו. לפיכך חקרתי וחפרתי, גלשתי וחיפשתי, ולבסוף החלטתי להתמקד בטיולנו בשני איזורים עיקריים, קרובים זה לזה, ולהתבסס על כרטיסי האטרקציות שלהם: איזור עמק שטובאי, עליו כבר סיפרתי, והעיר אינסברוק וסביבותיה – עליהם אספר כעת. העיר אינסברוק מציעה אפשרויות טיול ומגוון אתרים מהנים ומיוחדים, וכולם כלולים בכרטיס האטרקציות Innsbruck Card.

הצטרפו אליי לטיול אלפיני באינסברוק וסביבותיה, וקבלו המלצות חמות לשלושה ימים מלאי חוויות מהנות ואתרים נפלאים – הכלולים כולם בכרטיס אינסברוק.

Orly-Ofek-Innsbruck-Swarovski-KristallWelten-61

מהו כרטיס אינסברוק?

כרטיס האטרקציות Innsbruck Card מיועד למבקרים בעיר אינסברוק וסביבותיה. ניתן לרכוש את הכרטיס ל-24 שעות, 48 שעות או 72 שעות, כאשר המחיר המשתלם ביותר הוא ל-72 שעות. הכרטיס כולל כניסה חינם למבחר גדול של אתרי תיירות, רכבלים ואטרקציות ברחבי אינסברוק ובסביבתה, נסיעה חינם בתחבורה הציבורית בעיר ובאוטובוס התיירים Hop-On-Hop-Off, ועוד הנחות לבתי עסק בעיר. את כרטיס אינסברוק ניתן לרכוש בלשכת התיירות במרכז העיר (שם אנו קנינו אותו), בתחנת הרכבת המרכזית, בתחנות הרכבלים הכלולים בכרטיס ובמוזיאונים הגדולים.

לכמה זמן מומלץ לרכוש את הכרטיס? אני ממליצה ל-72 שעות, כמו שאנו עשינו. מבחר האתרים הכלולים בכרטיס הוא כה גדול ומגוון, מתאים לכל גיל ולכל מזג אוויר, שגם בשלושה ימים מלאים לא הספקנו לנצל את מלוא האפשרויות. וכאמור – אם רוצים להתייעל ולהוזיל את עלויות החופשה המשפחתית, הכרטיס ל-72 שעות הוא המשתלם ביותר!

Orly-Ofek-Innsbruck-Swarovski-KristallWelten-62

המלצות חמות לאתרים ואטרקציות בכרטיס אינסברוק

השתמשנו בכרטיס אינסברוק לכניסה לאתרים הכלולים בו, וגם לנסיעה בתחבורה הציבורית היעילה ברחבי העיר. אל האתרים שמחוץ לעיר נסענו עם רכבנו, אולם במרכז העיר העדפנו להימנע מבעיות חניה, ולכן חנינו במיקום נוח מחוץ למרכז (למשל בחניה החינמית של קניון DEZ בכניסה לאינסברוק), ומשם התניידנו באוטובוסים.

איפה בילינו? מה ראינו? מה עשינו? קבלו את ההמלצות החמות שלנו!

עולם הקריסטלים של סברובסקי

אתר מדהים זה – עולם הקריסטלים של סברובסקי Swarovski KristallWelten – הינו ההמלצה מספר 1 שלנו, למטיילים בכל גיל ובמיוחד למשפחות עם ילדים. מומלץ להקדיש לו חצי יום, כי יש בו המון מה לראות ולעשות! האתר נמצא בפרברי אינסברוק, צמוד למפעל סברובסקי, ובעונת הקיץ מומלץ להגיע אליו בתחילת היום כדי להימנע מתורים גדולים בכניסה.

Orly-Ofek-Innsbruck-Swarovski-KristallWelten-40Orly-Ofek-Innsbruck-Swarovski-KristallWelten-50Orly-Ofek-Innsbruck-Swarovski-KristallWelten-51

האתר כולל מוזיאון גדול עם מיצגים אומנותיים של גדולי המעצבים, אשר בכולם משולבים יהלומי סברובסקי. מסביב למוזיאון פארק גדול, הכולל פסלים ובריכות מים שגם בהם משולבות אבני סברובסקי, פסלים מיוחדים ומבוך שיחים גדול בצורה של חמסה.

Orly-Ofek-Innsbruck-Swarovski-KristallWelten-58

בפארק גילינו הפתעה לילדים – מגדל משחקים של 5 קומות שבו טרמפולינות, מגלשות, סולמות ונדנדות – כולם מיוחדים ומפתיעים!

Orly-Ofek-Innsbruck-Swarovski-KristallWelten-54Orly-Ofek-Innsbruck-Swarovski-KristallWelten-56

ירידה ברכבי קארטינג ברכבל Muttereralm

חובבי האדרנלין יאהבו את רכבל Muttereralm בפרברי אינסברוק, אשר בו יש אטרקציית אקסטרים חדשה שטרם עשינו בעבר: ירידה במורד ההר במכוניות קארטינג – Mountaincarts downhill at Muttereralm. הנסיעה במורד ההר במכוניות הקארטינג היא לאורך מסלול של 5 ק"מ, על שביל כורכר משופע, ללא מנוע, רק ברקסים, ורצוי שיהיו טובים…

המתבגרת הבכורה ירדה לבד במכונית קארטינג, אמא והבן החמוד ביחד במכונית השנייה, ואבא והבת הצעירה ירדו ברכבל וחיכו לנו למטה. הנסיעה מאד מפחידה, אבל ירדנו עם הברקסים והיה ממש כיף!

בפיסגת ההר, בתחנה העליונה של הרכבל, יש גם פארק שעשועים נחמד לילדים.

Orly-Ofek-Innsbruck-Muttereralm-14Orly-Ofek-Innsbruck-Muttereralm-15Orly-Ofek-Innsbruck-Muttereralm-16

יער כדורי העץ

רכבל GlungezerBahn באחד הכפרים בפרברי אינסברוק, עולה להר גבוה וירוק. זהו רכבל כסאות פתוח, ובמהלך הנסיעה נשקף נוף אוסטרי יפיפה של עמק Inn.

Orly-Ofek-Innsbruck-Glungezerbahn-Kugelwald-31Orly-Ofek-Innsbruck-Glungezerbahn-Kugelwald-65Orly-Ofek-Innsbruck-Glungezerbahn-Kugelwald-66

בפיסגת ההר נמצאת אטרקציה מיוחדת לילדים: יער כדורי העץ – Kugelwald. באתר שוכרים לכל אחד כדור באולינג עשוי עץ, ומגלגלים אותו בכל מיני מסילות ומתקני עץ מיוחדים ברחבי היער. אפשר גם לבנות לבד מסלולים מחלקים של מסילות שהיו במקום, והילדים נהנו להרכיב בעצמם מסלולים מפותלים ומהירים לכדורים שלהם!

Orly-Ofek-Innsbruck-Glungezerbahn-Kugelwald-32Orly-Ofek-Innsbruck-Glungezerbahn-Kugelwald-33Orly-Ofek-Innsbruck-Glungezerbahn-Kugelwald-34Orly-Ofek-Innsbruck-Glungezerbahn-Kugelwald-35Orly-Ofek-Innsbruck-Glungezerbahn-Kugelwald-36Orly-Ofek-Innsbruck-Glungezerbahn-Kugelwald-37Orly-Ofek-Innsbruck-Glungezerbahn-Kugelwald-38

באתר היו גם טרמפולינות, והילדים כמובן נהנו לקפוץ ולהתאמן בסלטות.

Orly-Ofek-Innsbruck-Glungezerbahn-Kugelwald-64

פוניקולר ורכבלים אל פסגת ההר מעל אינסברוק

מערכת הפוניקולר והרכבלים המשוכללת Nordkettenbahnen מעפילה אל הרי צפון אינסברוק, אל פיסגת ההרים המשקיפים על העיר מגובה 2400 מ'. הנסיעה מתחילה בפוניקולר החדיש Hungerburg. התחנה התחתונה שלו ממוקמת מול מרכז הקונגרסים, וכבר כאן ניתן להתרשם מהעיצוב המיוחד של תחנות הפוניקולר, פרי יצירתה של הארכיטקטית המפורסמת זהא חדיד, שעיצבה גם את מקפצת הסקי האולימפית באינסברוק. הנסיעה בפוניקולר אורכת רק 8 דקות: תחילה הוא נוסע מתחת לאדמה כמו רכבת תחתית, ובהמשך יוצא מעל האדמה ועולה בשיפוע חד על צלע ההר. בהמשך עולים בשני רכבלים תלולים על צלע ההר – רכבל Seegrubenbahn ורכבל Hafelekarbahn, עד לפיסגה.
בפיסגה השקפנו על הנוף של אינסברוק וכל ההרים והעמקים סביבה, ובעצם ראינו בתצפית פנורמית את כל חבל טירול.

Orly-Ofek-Innsbruck-Nordkettenbahnen-17

Orly-Ofek-Innsbruck-Nordkettenbahnen-21Orly-Ofek-Innsbruck-Nordkettenbahnen-20

גן החיות האלפיני

בירידה חזרה ברכבלים, עצרנו על ההר בתחנה העליונה של פוניקולר Hungerburg, לבילוי בגן החיות האלפיני Alpen Zoo. זהו גן חיות בינוני בגודלו, ובו רק חיות שמתגוררות בהרי האלפים. ראינו דב חום ענק, חזירי בר שמנים ("פומבה"), איילים, צבאים, ביזונים ועוד. אהבנו במיוחד את הנמר האלפיני החטוב שהילך בתנועות גנדרניות!

מוזיאון השמיעה והצלילים Audioversum

מוזיאון המדע החווייתי Audioversum במרכז העיר הוא מוזיאון אינטראקטיבי וחדיש, העוסק בנושא של שמיעה וצלילים. למדנו באמצעות משחקים איך בנויה האוזן, כיצד אנו שומעים את הצלילים, איך שומעים בעלי חיים בעלי מבנה שונה של אוזניים, ואיך עוזרים לאנשים כבדי שמיעה באמצעות מכשירי שמיעה מתקדמים. הילדים אפילו ביצעו סימולציה של ניתוח להשתלת מכשיר שמיעה בשבלול האוזן!

Orly-Ofek-Innsbruck-AudioVersum-41Orly-Ofek-Innsbruck-AudioVersum-42Orly-Ofek-Innsbruck-AudioVersum-44Orly-Ofek-Innsbruck-AudioVersum-43Orly-Ofek-Innsbruck-AudioVersum-45

מופע פולקלור טירולי עם משפחת גונדולף

בילוי הערב המיוחד ביותר שלנו באינסברוק היה מופע פולקלור טירולי משעשע ומקסים, שנקרא "ערב טירולי עם משפחת גונדולף"Tiroler Abend Mit Familie Gundolf. המופע המתקיים בתיאטרון-מסעדה כולל שירי יודל טירוליים, ריקודים עממיים, קטעי נגינה על כלים מיוחדים, ולסיום – מחרוזת שירים בינלאומיים, שבה הזמרים והרקדנים הקדישו לכל מדינה, שממנה היו אורחים בקהל, את השיר שלה (לכבודנו הם שרו "הבה נגילה"!).

כרטיס אינסברוק מקנה הנחה על מחיר הכניסה למופע. יש להזמין מקומות מראש, כרטיס הכניסה כולל משקה קל, וניתן לסעוד במקום ארוחת ערב.

Orly-Ofek-Innsbruck-Tiroler-Abend-Gundolf-28

מוזיאון הפעמונים

הפעם דיס-המלצה למוזיאון קטן ומאכזב – מוזיאון הפעמונים Grassmayr Glockenmuseum, שנמצא במפעל ייצור פעמוני כנסייה גדולים. המוצגים אמנם אותנטיים ויפים, וגם חנות המזכרות שבמוזיאון נחמדה, אך ההסברים על תהליך ייצור הפעמונים לא היה מעניינים דיים, וקיצרנו את הביקור במקום.

Orly-Ofek-Innsbruck-Grassmayr-Glockenmuseum-46Orly-Ofek-Innsbruck-Grassmayr-Glockenmuseum-47Orly-Ofek-Innsbruck-Grassmayr-Glockenmuseum-48

המלצות נוספות באיזור אינסברוק

שילבנו בחופשתנו אתרים ואטרקציות נוספות, שאמנם אינם כלולים בכרטיס אינסברוק, אך אנו ממליצים עליהם בחום:

ראפטינג על נהר Inn

אחת החוויות הזכורות לנו ביותר מהחופשה היתה ראפטינג על נהר ה-Inn, לאורך 14 ק"מ של "מים לבנים", כלומר rapids עם קצף לבן של גלים. בחרנו בראפטינג עם חברת Wiggi Rafting, הראפטינג מתבצע בקבוצות של 8 איש בסירה, נמשך 3 שעות, ונדרש כמובן להזמין מקום מראש.
איתנו בסירה היתה עוד משפחה ישראלית, עם ילדים חמודים בגילאי הילדים שלנו. התחברנו כולנו מייד והיינו חבורה צוהלת ועליזה!
מדריכת הראפטינג שלנו היתה אוסטרית חמודה ומאד חסונה, שידעה להגיד לנו בעברית את כל הפקודות של החתירה בנהר: קדימה, אחורה, עצור… ואנו לימדנו אותה להגיד "קטן עלינו"!

שטרודל במרכז העיר העתיקה אינסברוק

טיילנו במרכז העיר העתיקה, בין חנויות המזכרות החמודות, פסלי האדם ובתי הקפה הרבים. קנינו לגו במחיר אטרקטיבי בחנות הצעצועים והפרפומריה הגדולה Müller, אכלנו שטרודלים טעימים מאד בבית הקפה הוותיק והמפורסם ביותר של שטרודלים בטירול – Kröll Strudel Café, ולסיום ביקרנו בחנות סברובסקי הנוצצת.

Orly-Ofek-Innsbruck-07Orly-Ofek-Innsbruck-06

שופינג בקניונים

שופינג הוא מרכיב חובה בתכנון טיול עם מתבגרים. באינסברוק נהנינו מחוויית שופינג בשני קניונים גדולים:

הראשון הוא קניון Sillpark במרכז אינסברוק, בקירבת תחנת הרכבת המרכזית. הגענו אליו לשופינג סוער בחנות פרימרק (הזכורה לטובה מלונדון, רק שבאינסברוק היא חנות מלוקקת ומסודרת להפליא, לעומת הבלגן בחנויות בלונדון… ומצד שני, המחירים – נמוכים ביותר!!!). מילאנו שקיות עמוסות כל טוב, וסעדנו את ליבנו בארוחה טעימה בקניון.

השני הוא קניון DEZ, הממוקם בכניסה לעיר ממש על הכביש המהיר. זהו קניון גדול במיוחד הכולל חנויות של כל הרשתות: C&A, H&M, Zara ועוד. נהנינו במיוחד לאכול כאן במסעדה האיטלקית האהובה עלינו Vapiano.

Orly-Ofek-Innsbruck-dez-39

"הבית שעומד על הראש"

קרוב לעולם הקריסטלים של סברובסקי הפתעתי את הילדים באטרקציה מיוחדת שכמוה טרם ראו: "הבית שעומד על הראש" – Haus Steht Kopf !

זהו בית הפוך כולו, הרצפה היא התקרה, הרהיטים תלויים מהתקרה (שהיא בעצם הרצפה), וכאשר מטיילים בחדרים שלו אפשר להצטלם תמונות מצחיקות – הנה כמה דוגמיות:

Orly-Ofek-Innsbruck-Haus-Steht-Kopf-67Orly-Ofek-Innsbruck-Haus-Steht-Kopf-71Orly-Ofek-Innsbruck-Haus-Steht-Kopf-70Orly-Ofek-Innsbruck-Haus-Steht-Kopf-69Orly-Ofek-Innsbruck-Haus-Steht-Kopf-68

ליד הבית ההפוך נמצא עולם הפרפרים, שם ביקרנו בחממה עם פרפרי ענק ותוכים צבעוניים, וראינו גם חרקים מפחידים כמו עכבישי טרנטולה, עקרבים וג'וקים…

Orly-Ofek-Innsbruck-73Orly-Ofek-Innsbruck-74Orly-Ofek-Innsbruck-75

מסעדה אוסטרית Wirtshaus Nattererboden

בדרך הכפרית מאינסברוק לעמק שטובאי, בעיירה Natters שבהרים, סעדנו במסעדה החביבה Wirtshaus Nattererboden. האטרקציה במסעדה-חווה זו היא פינת חי חביבה עם סוסים, חזירים, למה, ארנבים ותרנגולות, ובנוסף גינת משחקים לילדים. נהנינו שם מארוחה אוסטרית טיפוסית וטעימה ביותר – מרקים חמים, קנודלים (זה כמו קניידלעך גדולים), וכמובן שניצל וינאי פריך וטעים!

Orly-Ofek-Innsbruck-77

Orly-Ofek-Innsbruck-80

רוצים עוד המלצות?

הנה אתרים ואטרקציות נוספים הכלולים בכרטיס אינסברוק, שהיו בתכנון שלנו אך לא הספקנו לבקר בהם:

הגג המוזהב ומגדל העיר

הגג המוזהב Golden Dachl הוא הסמל המפורסם של אינסברוק, הממוקם במרכז העיר העתיקה, ומולו ניצב מגדל העיר Stadtturm. כרטיס אינסברוק כולל כניסה למוזיאון הגג המוזהב וגם עלייה למגדל העיר ב-148 מדרגות למרפסת, לתצפית יפה על העיר.

Orly-Ofek-Innsbruck-03

הארמון המלכותי

כרטיס אינסברוק כולל כניסה לארמון המלכותי Imperial Palace – Kaiserliche Hofburg וסיור ב-25 חדרים מלכותיים בארמון.

טירת אמברס

הביקור בטירת אמברס Schloss Ambras שבכניסה לעיר (קרוב לקניון DEZ) מציע חוויית ימי הביניים, אוסף חליפות שריון ויצירות אמנות.

מקפצת הסקי האולימפית

חובבי ספורט החורף ודאי מכירים את תחרויות הגלישה ממקפצת הסקי האולימפית Bergisel במבואות אינסברוק. בקיץ ניתן לבקר באתר, וכרטיס אינסברוק מקנה עלייה בפוניקולר ובמעלית למגדל התצפית בראש המקפצה. במקום מסעדה המשקיפה על הנוף המדהים.

Orly-Ofek-Innsbruck-Bergisel-63

לסיכום, בטיולנו לאינסברוק וסביבותיה גילינו איזור נפלא נוסף של אוסטריה, עם אתרים יפיפיים ואטרקציות מיוחדות, והשימוש בכרטיס אינסברוק איפשר לנו ליהנות מכל אלה תוך הוזלת העלויות. מומלץ בחום!

2 Comments on “טיול משפחתי בטירול עם כרטיס אינסברוק

 1. טירול היא ממש ארץ הפלאות. הטיול שלכם הוא חגיגה משפחתית אחת מתמשכת.

  אהבתי

  • זיוה היקרה – את ממש צודקת, אוסטריה בכלל וטירול בפרט היא כמו ארץ הפלאות, כאילו לקוחה מסיפורי האגדות.
   תודה על תגובתך וחג שמח!

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: