חנוכריסמס בלונדון

(מתוך ויקיפדיה: "חנוכריסמס הוא תחדיש פופ-תרבותי המתייחס למיזוג חג המולד של הנצרות וחנוכה של היהדות. המונח הפך לפופולרי בזכות דרמת הטלוויזיה האמריקאית "The O.C.‎", בה דמותו של סת' כהן יוצר חג כדי להפגין את החינוך שקיבל בבית הוריו הנשואים בנישואים בין-דתיים, כאשר האב הוא יהודי והאם היא פרוטסטנטית, מצב נפוץ יחסית בקרב הקהילה היהודית בארצות הברית, בה קיימת התבוללות).

לפני כמה שנים נדבקתי בחיידק החנוכריסמס. מהם תסמיני חיידק החנוכריסמס? דחף בלתי נשלט, הולך וגובר משנה לשנה, לצאת לטיול קצר לחו"ל בתקופת חופשת החנוכה אצלנו, כדי לחוות את אווירת טרום חג המולד באירופה: רחובות מקושטים באורות צבעוניים, שווקי חג המולד, עצי אשוח, החלקה על הקרח, מזמורי חג המולד, ואפילו סנטה קלאוס – ממש כמו בסרטים!

עד היום מאחוריי שתי חופשות חנוכריסמס, האחת עם הבת הבכורה בחנוכה 2013, והשניה עם הבת הצעירה בחנוכה 2017. שתיהן באותו יעד נפלא – לונדון!

מתוך חוויותיי עם בנותיי בחופשות חנוכריסמס שלנו, ליקטתי עבורכם את ה-Top 10 שלי: 10 המלצות נבחרות ונהדרות, שוודאי יעשו גם לכם חשק לארוז מעיל וצעיף ולצאת לדרך אל בירת הממלכה הבריטית, לחגוג שם את תקופת טרום חג המולד.

חנוכריסמס בלונדון – אנחנו כבר באים!

London-Christmas-OrlyOfek01

1. שווקי חג המולד בקובנט גרדן ולייסטר סקוויר

האיזור של קובנט גרדן – Covent Garden, ולייסטר סקוויר – Leicester Square, עד כיכר פיקדילי, שווה ביקור בכל גיחה ללונדון. איזור זה תמיד שוקק חיים, עם החנויות, הדוכנים ובתי הקפה המיוחדים שלו, מופעי הרחוב של האומנים הכשרוניים, חנויות הדגל המשעשעות של M&M ולגו, ושלל המסעדות והתיאטראות מסביב.

בחג המולד, איזור זה יפה שבעתיים, בזכות עץ חג המולד הגדול ברחבה ליד קובנט גרדן, הקישוטים והאורות, ושוק חג המולד הממוקם ברחבה של לייסטר סקוויר.

London-Christmas-Covent-Garden-OrlyOfek05London-Christmas-Covent-Garden-OrlyOfek08London-Christmas-Covent-Garden-OrlyOfek06

London-Christmas-Leicester-Square-OrlyOfek02London-Christmas-Leicester-Square-OrlyOfek03

2. הסימטאות המקושטות של Seven Dials

לא רחוק מקובנט גרדן נמצא המתחם הציורי של Seven Dials, שהינו למעשה כיכר אשר ממנה יוצאות שבע קרניים של סימטאות ובהן חנויות מתוקות, פאבים ומסעדות. הסימטה המוכרת מכולן היא זאת הנקראת Neal's Yard, על שם חנות התמרוקים והתרופות הממוקמת שם ונושאת את אותו שם. מתחם Seven Dials מקושט ומואר לכבוד חג המולד החל מאמצע נובמבר, ובכיכר מוצב עץ חג המולד גדול ומיוחד – בשנת 2017 היה זה עץ חג המולד הבנוי כולו מקופסאות של… חמאה!

London-Christmas-Seven-Dials-OrlyOfek10London-Christmas-Seven-Dials-OrlyOfek11

3. שווקי חג המולד בגדה הדרומית של התמזה

גם איזור הגדה הדרומית של נהר התמזה – Southbank – המשתרע בין הלונדון איי לבין גשר ווטרלו, מתקשט לכבוד החג.  הלונדון איי והעצים סביבו מקושטים באורות חג המולד, וליד מרכז התרבות והאומנויות Southbank Center מתקיים שוק חג המולד גדול. איזור זה הינו מוקד בילויים כל השנה, ובשעות הערב המסעדות מלאות בבליינים מקומיים ותיירים. בתי ואני אהבנו מאד לסעוד במסעדה האסיאתית Wagamama, ואפילו נהנינו לשבת בחוץ תחת תנור פטרייה ולהיות חלק מהאווירה התוססת!

London-Christmas-Southbank-OrlyOfek12London-Christmas-Southbank-OrlyOfek13

4. שווקי חג המולד באיזור ה-Tower Bridge

אנחנו עדיין בגדה הדרומית של התמזה, אך הפעם באיזור קצת אחר – הקטע שבין גשר לונדון לבין גשר המצודה – ה-Tower Bridge. גם איזור זה מקושט לכבוד חג המולד, ותמצאו בו שווקי חג המולד על גדת התמזה – Christmas By The River, וגם בתוך פסאג' החנויות היוקרתי Hay's Galleria. מומלץ להגיע לכאן בערב וליהנות ממראהו המרשים של ה-Tower Bridge המואר!

London-Christmas-Tower-Bridge-OrlyOfek14London-Christmas-Tower-Bridge-OrlyOfek15London-Christmas-Tower-Bridge-OrlyOfek16London-Christmas-Tower-Bridge-OrlyOfek17London-Christmas-Tower-Bridge-OrlyOfek18

5. יריד הכריסמס הגדול בהייד פארק – Hyde Park Winter Wonderland

המלך של שווקי חג המולד בלונדון הוא, ללא ספק, היריד הגדול בהייד פארק, "ארץ הפלאות של החורף" – Hyde Park Winter Wonderland. ביריד זה, המתקיים מדי שנה בהייד פארק מאמצע נובמבר ועד ינואר, תוכלו לבלות וליהנות עם הילדים וגם לבד! בשטחו הגדול של היריד מוקמים מתקני לונה פארק מסעירים ומרגשים, אולמות ובהם מופעים כמו החלקה אומנותית על הקרח או קרקס, אוהלי בירה בסגנון אוקטוברפסט, מסעדות ופאבים, דוכני שוק חג המולד ובהם מוצעים למכירה מתנות ומאכלים טעימים, וזירת החלקה על הקרח ענקית!

London-Christmas-Hyde-Park-Winter-Wonderland-OrlyOfek25London-Christmas-Hyde-Park-Winter-Wonderland-OrlyOfek21London-Christmas-Hyde-Park-Winter-Wonderland-OrlyOfek20

הכניסה ל- Hyde Park Winter Wonderland הינה חופשית וללא תשלום, אולם לאטרקציות השונות כמו מופעים והחלקה על הקרח נדרש לרכוש כרטיסים, ומומלץ לרכוש אותם מראש באתר האינטרנט שלהם, ולא להתבסס על כך שתרכשו כרטיסים במקום – כי אתם צפויים להיתקל במצב בו אזלו הכרטיסים…

כמו כן, בשעות הערב המקום עמוס במבקרים, ואנשי הביטחון מגבילים את הכניסה לשטח היריד כאשר הוא עמוס מדי, ולכן אם יהיו בידכם כרטיסים לאטרקציה שרכשתם מראש – כן יאפשרו לכם להיכנס.

כל אחת מבנותיי, איתה ביקרתי ב- Hyde Park Winter Wonderland, נהנתה מאד מהיריד, ואהבה במיוחד כשהחלקנו יחד ברחבת ההחלקה על הקרח, לצלילי שירי חג המולד ותיקים וחדשים. עם בתי הצעירה עלינו גם לסיבוב על הגלגל הענק, ונהנינו להשקיף מלמעלה על היריד הססגוני.

בקיצור – Hyde Park Winter Wonderland הוא אתר חובה בחופשת חנוכריסמס בלונדון!

London-Christmas-Hyde-Park-Winter-Wonderland-OrlyOfek22London-Christmas-Hyde-Park-Winter-Wonderland-OrlyOfek23London-Christmas-Hyde-Park-Winter-Wonderland-OrlyOfek24

6. החלקה על הקרח

החלקה על הקרח בזירה חיצונית הצטיירה מאז ומתמיד בדימיוני כסצינה של חורף בסרטים הוליוודיים. ולכן אחת החוויות המהנות בעיניי בחופשת חורף בחו"ל היא החלקה על הקרח – וגם לונדון מאפשרת ליהנות מחוויה שכזאת! בלונדון תוכלו למצוא בתקופת חג המולד מספר זירות להחלקה על הקרח, הפעילות מנובמבר ועד ינואר. את זאת שביריד החורף בהייד פארק כבר הזכרתי קודם, ושם ביליתי פעמיים בחופשות חנוכריסמס עם בנותיי, וישנן עוד זירות החלקה על הקרח שכאלה, לדוגמא:

טיפ חשוב לפני שאתם עולים על מחליקיים בזירת החלקה על הקרח: שימו לב שהוספתם לביטוח הנסיעות שלכם כיסוי לספורט אתגרי באותו יום, מכיוון שהחלקה על הקרח נחשבת לספורט אתגרי במרבית פוליסות ביטוח הנסיעות!

London-Christmas-Hyde-Park-Winter-Wonderland-OrlyOfek26London-Christmas-Hyde-Park-Winter-Wonderland-OrlyOfek27

7. חגיגת האורות באוקספורד וריג'נט

בתקופת חג המולד, הרחובות המפורסמים אוקספורד (Oxford Street) וריג'נט (Regent Street) הם ממש חגיגה לעיניים! הרחובות הראשיים עצמם מוארים ומקושטים לכל אורכם, וכך גם הרחובות הקטנים היוצאים מהם. ברחוב ריג'נט נקבע מדי שנה נושא אחר של קישוטי אורות חג המולד, כך שגם אם ביקרתם בעבר – תוכלו לבוא שוב, וליהנות ממראות חדשים בכל שנה!

London-Christmas-Oxford-OrlyOfek19London-Christmas-Oxford-Carnaby-OrlyOfek29London-Christmas-Oxford-OrlyOfek30London-Christmas-Regent-Street-OrlyOfek28

גם בתי הכלבו הגדולים ברחובות אוקספורד וריג'נט מצטרפים לחגיגת אורות חג המולד, וחלונות הראווה מקושטים ומרהיבים ביותר. עיצוב חלונות הראווה מושקע במיוחד, ובולט במיוחד בית הכלבו המפורסם Selfridges, אשר לו חלונות ראווה רבים וכל אחד מהם מעוצב ומספר סיפור משלו.

אל תסתפקו בהתבוננות בחלונות הראווה בלבד, וכנסו גם אל תוך החנויות הגדולות. גם שם לא תוכלו לשבוע מהיופי של הקישוטים הרבים, עצי האשוח בכל פינה, ושפע מתנות מזמינות לתקופה זו של שופינג לקראת החג. מתוך שלל החנויות, אני שוב ממליצה על Selfridges, אשר גם בפנים אין סוף לקישוטים וליופי. כמובן אסור להחמיץ את חנות הצעצועים המפורסמת Hamleys ברחוב ריג'נט, אשר לקראת חג המולד היא חגיגה אחת גדולה של מתנות והפתעות לילדים, וגם היא מקושטת לכבוד החג.

London-Christmas-Oxford-OrlyOfek35

London-Christmas-Hamleys-OrlyOfek36

ואם אתם כבר בסביבה – תנו קפיצה קטנה לפרימרק – Primark, ותוכלו לקנות מתנות חג מולד זולות וחביבות!

London-Christmas-Oxford-Primark-OrlyOfek38

8. פסטיבל האורות ב-Kew Gardens

קצת מחוץ למרכז שוקק החיים של לונדון, חווינו את חג המולד בדרך קצת שונה ומאד מיוחדת, בגנים הבוטניים Kew Gardens. כאן מתקיים מדי שנה, בתקופת חג המולד, פסטיבל האורות – Christmas at Kew. בכל יום, החל משקיעת החמה, כשהחושך יורד – הקסם מתחיל! מהכניסה בשער הגן, מטיילים המבקרים במסלול מעגלי ובו מיצגי אורות, צבעים וצלילים, ובתחנות שונות בדרך תוכלו לטעום יין או סיידר חם, לצלות מרשמלו מעל המדורה, ולפגוש את הקסם של כריסמס בכל פינה. המסלול מסתיים במרכז הגן, בחממה הגדולה על שפת האגם, אשר לכבוד הפסטיבל מוארת בתאורת לייזר ואפקטים מיוחדים, כחלק ממופע אור קולי לכבוד החג. חוויה קסומה ומיוחדת במינה!

לפסטיבל האורות מומלץ לרכוש כרטיסים מראש, ולהגיע בשעה שבחרתם בעת הזמנת הכרטיסים.

London-Christmas-Kew-Gardens-OrlyOfek40London-Christmas-Kew-Gardens-OrlyOfek39London-Christmas-Kew-Gardens-OrlyOfek41

9. פינוקי כריסמס של סטארבקס

קוראיי הנאמנים כבר יודעים, שהמתבגרת הצעירה שלי היא חובבת סטארבקס מושבעת. מבחינתה, טיול לחו"ל הוא בראש ובראשונה הזדמנות נהדרת להתפנק בסניף סטארבקס המקומי. בלונדון, כמובן, התחלנו תמיד את הבוקר בסניף סטארבקס ליד המלון שלנו, והפעם גם אני התלהבתי מהעניין – בזכות משקאות חג המולד המיוחדים של סטארבקס. מדובר בקפה או שוקו חם וטרי, עם תוספות מיוחדות של טעמים: לאטה עם ליקר ביצים (Eggnog Latte), לאטה בטעם לחם ג'ינג'ר (Gingerbread Latte), לאטה בטעם טופי (Toffee Nut Latte) או שוקו פאדג' (Fudge Hot Chocolate) . ממש פינוק אמיתי!

London-Christmas-Starbucks-OrlyOfek04

10. החנוכיה הגדולה בכיכר טרפלגר

ההמלצה האחרונה חביבה שלי מתייחסת דווקא לחג שלנו – חנוכה. אמנם הייחוד העיקרי של חופשת חנוכריסמס בלונדון הוא האטרקציות הרבות בעיר לכבוד חג המולד, אך גם מקומו של חג החנוכה שלנו לא נפקד. בכיכר טרפלגר הגדולה, בחזית הגלריה הלאומית, מוצבת חנוכיה גדולה, ובשמונת ימי חג החנוכה מתקיים שם מדי ערב טקס הדלקת נרות החנוכה. את זמני הדלקת הנרות תוכלו למצוא כאן.

אמנם החנוכיה בכיכר טרפלגר קצת מחווירה לעומת שלל עצי האשוח המפוארים והססגוניים המקשטים את רחבי העיר לונדון, אך עדיין – היא חגיגית והיא שלנו!

London-Christmas-Trafalgar-OrlyOfek42.jpg

המלצת בונוס – לכו להצגה!

המלצת הבונוס שלי בלונדון מתאימה לכל עונה כל השנה, וכמובן גם לתקופת החנוכריסמס:

אם הגעתם ללונדון – לכו לפחות להצגה אחת, אם לא יותר!

כשבחוץ קר ואולי גם גשום, כיף גדול להתחמם באולם התיאטרון מול הצגה משובחת…

ההצגות בלונדון נהדרות, ותוכלו למצוא משהו שיתאים לכל גיל וטעם. אני אוהבת במיוחד הצגות מוזיקליות, ובחופשות החנוכריסמס עם כל אחת מבנותיי צפינו בהצגות מקסימות ומהנות ביותר: מלך האריות – The Lion King, אלאדין וגם School Of Rock. כולן נהדרות!

London-Christmas-Aladdin-OrlyOfek43London-Christmas-School-Of-Rock-OrlyOfek44

בלוגרים ממליצים על חופשות כריסמס ברחבי אירופה

לונדון נהדרת בכריסמס, אך כמוה ישנן עוד ערים רבות ברחבי אירופה שחוגגות את חג המולד ברוב פאר והדר, מתקשטות באורות נוצצים ועצי אשוח מקושטים, וכיף לטייל בשווקי חג המולד שלהן. אחרי שתתאהבו גם אתם בקונספט של חופשת חנוכריסמס, תרצו וודאי לנסוע שוב ולטעום מאווירת החג במקומות חדשים – ולכן ליקטתי עבורכם המלצות נוספות לחופשות כריסמס ברחבי אירופה, מניסיוני ומניסיונם של חבריי הבלוגרים:

 • אלזס – מתוך הבלוג שלי
 • וורוצלב – מתוך הבלוג של ינינה זסלבסקי אפק אפקים מטיילים
 • פראג – מתוך הבלוג של סיון רביבו
 • ברצלונה – מתוך הבלוג של ערן פאר מטיילים עם ערן
 • בודפשט – מתוך הבלוג של ינינה זסלבסקי אפק אפקים מטיילים
 • ריגה – מתוך הבלוג של ערן פאר מטיילים עם ערן
 • פריז – מתוך הבלוג של ינינה זסלבסקי אפק אפקים מטיילים
 • לונדון – מתוך הבלוג של ינינה זסלבסקי אפק אפקים מטיילים

אם גם אתם נדבקתם בחיידק החנוכריסמס, ותרצו להמליץ על יעד שביליתם בו בשווקי חג המולד – אתם מוזמנים לשתף אותנו בתגובות.

ושיהיה לכולנו חנוכריסמס שמח!

 

19 Comments on “חנוכריסמס בלונדון

 1. כתבה נהדרת. עושה המון חשק לחזור לעיר המקסימה על שלל החוויות שהיא מציעה.

  נשלח מטאבלט Samsung

  אהבתי

 2. את מעולה!!!!
  איזה כיף לקרוא את הפוסטים שלך.
  את מצליחה להעביר את החוויות שלך בצורה נפלאה.
  תודה

  רונן

  אהבתי

  • כל אטרקציות חג המולד פעילות בדרך כלל עד תחילת ינואר. רק בחג המולד עצמו (24-25/12) הכל סגור. בתקופה שאתם מגיעים, תוכלו ליהנות מהאווירה החגיגית ומכל שווקי חג המולד והפסטיבלים. תיהנו!

   אהבתי

  • מרבית האטרקציות פעילות החל מהמחצית השניה של נובמבר, ועד תחילת ינואר. האורות המקשטים את רחובות אוקספורד וריג'נט מוארים השנה החל מ-6.11.2018.
   היריד הגדול בהייד פארק – Hyde Park Winter Wonderland – פעיל בין התאריכים 23.11.2018 עד 6.1.2019.
   פסטיבל האורות ב-Kew Gardens פעיל בין התאריכים 22.11.2018 עד 5.1.2019.
   שווקי חג המולד נפתחים בשבוע האחרון של נובמבר.
   שימו לב – בחג המולד עצמו, 24-25.12.2018, הכל סגור וכולם חוגגים בבית בחיק המשפחה.

   אהבתי

  • תודה זיוה, אכן פסטיבל האורות ב-Kew Gardens הוא משהו מיוחד ושונה, ושווה ביקור למרות שמצריך נסיעה ברכבת התחתית, כחצי שעה ממרכז העיר.

   אהבתי

 3. הייי, אם אני נכנס לגנים הבוטנים לפני השעה 3 בצהריים, אוכל להשיאר לפסטיבל האורות שלהם? (תתאפשר כניסה לפסטיבל עם LONDON PASS)?

  אהבתי

  • היי, למיטב ידיעתי לפסטיבל האורות נדרש כרטיס כניסה נפרד לעומת הכניסה לגנים הבוטניים, בתשלום נוסף. כמו כן, את כרטיס הכניסה לפסטיבל האורות קונים לשעת כניסה ספציפית, וכך הם מווסתים את כמות המבקרים המגיעים לאתר. תוכלו למצוא פרטים מדוייקים באתר שלהם – צירפתי קישור בפוסט.

   אהבתי

  • תודה יעל!
   אני ממליצה על רשת המלונות Premier Inn. המלונות שלהם מודרניים, יש הרבה סניפים של הרשת ברחבי לונדון, ותוכלו לבחור את זה שמתאים לכם מבחינת מיקום, זמינות חדרים ומחיר.

   אהבתי

 4. תודה אורלי על ההמלצות, רושמת לי כמה מהן לנסיעה הקרובה. יש לי שני חששות עיקריים: הקור והצפיפות… מצד שני האורות כ"כ יפים ומפתים לצאת ולהסתובב למרות הקור והצפיפות…

  אהבתי

  • תודה אילנה,
   אני ממליצה (בחום!) לא לחשוש מהקור ולנסוע אל לונדון בתקופה זו. הסוד להתמודד עם הקור הוא מעיל חם, כובע צמר וכפפות, ונעליים חמות ומוגנות ממים. תמיד אפשר להיכנס להתחמם באחד המקומות הסגורים – כמו מוזיאון, תיאטרון, חנויות או בתי קפה.
   בנושא הצפיפות – לונדון שוקקת ועמוסת תיירים ומקומיים כל השנה, אך עדיין היא מספיק גדולה להכיל את כולם!

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: