חוגגים את הפריחה הסגולה בלונבורגר היידה

הגיע סוף השבוע, כלומר יום ראשון, וחלקו הראשון של טיולנו בצפון גרמניה והולנד, המתרכז באיזור לונבורגר היידה, מתקרב אל סופו. אנחנו מרגישים פה כבר קצת מקומיים, מכירים את העיירה שבה אנו מתגוררים ואת "השכונה של אולה" (כפי שכינו הילדים את איזור דירת הנופש שלנו). ולכן, החלטנו היום להתמזג עוד קצת עם המקומיים, ולבלות יחד איתם את פסטיבל פריחת האברש הסגולה.

טיול קליל ומהנה אל פריחת האברש הסגולה

איזור לונבורגר היידה מפורסם בפריחת האברש הסגולה. אברש (Heather) הוא צמח נוי בעל תלות מועטה בפוריות הקרקע, היודע להתפרס על שטחים נרחבים של אדמת ערבה. השטח שפריחה זו משתרעת עליו באיזור לונבורגר היידה הוא הרחב ביותר במרכז אירופה! שיא הפריחה של האברש הוא בחודשים אוגוסט-ספטמבר, ובעונה זאת יוצאים התושבים המקומיים (וגם התיירים) אל מרחבי הטבע, לטייל וליהנות מהיופי הסגול הזה שמסביב. האברש גם נחשב בגרמניה לסמל של מורשת טבע, וכך נולדו סביבו פסטיבלים מקומיים, שבהם חוגגים את האהבה לשימור הטבע והסביבה.

20170820_105716_HDR

באיזור לונבורגר היידה ניתן למצוא מבחר גדול של שבילי טיול בטבע, רובם קלים להליכה בזכות המישוריות של חבל ארץ זה. בקישור זה אל אתר האינטרנט של לונבורגר היידה (בתרגום לאנגלית) תוכלו למצוא מידע מפורט על מסלולים כאלה, המתאימים לטיול לכל המשפחה.

אנחנו בחרנו לטייל באתר יפיפה ששמו Heidegarten Schneverdingen. באתר זה, בחיק הטבע, ישנו גן מטופח של פרחי אברש בגוונים שונים, וסביבו יער טבעי ושדות נרחבים של פריחת אברש טבעית.

תוכלו לטייל כמונו רגלית בשבילים המסומנים, או לרכב להנאתכם בעגלה רתומה לסוס. תוכלו גם לנוח בבית הקפה הקטן שבלב השדה, ליהנות ממשקה טעים ואפילו לקנות מזכרות מפרחי האברש, כמו זרים קלועים שאותם תולים תושבי האיזור בכניסה לבתיהם.

טיילנו בהנאה רבה בשדות הסגולים, עד שהשמיים התעננו – והמשכנו ליעד הבא…

IMG_5062

קארטינג של אלופים

היעד הבא שלנו היה איזור ביספינגן, שם התלבטנו בין שתי אטרקציות המתאימות במיוחד למשפחה עם מתבגרים, ויכולות להתאים למזג אוויר גשום:

האטרקציה הראשונה (שלא בחרנו בה, אך כן נכנסנו להתרשם) – היכל השלג – Snow Dome Bispingen. זהו מתחם גדול מקורה, אשר בתוכו מדרון מושלג מקרח מלאכותי, ממש כמו באתר סקי, ואפילו רכבל כסאות פתוח שמסיע את הגולשים אל פסגת המדרון! ניתן לשכור במקום ציוד סקי או מגלשת שלג, ולבלות שעה מהנה של ספורט חורף באמצע הקיץ!

חשוב להדגיש, שבאתר מחייבים להשתמש בכפפות אישיות, גם אם רק גולשים במגלשת שלג, ולא ניתן לשכור כפפות (אלא רק לקנות).

האטרקציה השניה (שבה אנחנו בחרנו) – הקארטינג של ראלף שומאכר – Ralf Schumacher Kart & Bowl. כשמו כן הוא – מתחם קארטינג מקצועי של נהג מרוצי המכוניות פורמולה 1 ראלף שומאכר, שהוא גם אחיו של אלוף העולם מיכאל שומאכר. הנה הוא מארק שומאכר, בכבודו ובעצמו, מציג בפניכם את מתחם הקארטינג והבאולינג שלו:

במתחם זה יש שני מסלולי קארטינג לנהיגה במכוניות פורמולה 1: המסלול הפנימי המקורה, המתאים לילדים מגיל 8 ומעלה וכמובן גם למבוגרים, והמסלול החיצוני, המתאים רק למבוגרים. שימו לב, שילדים מורשים לנהוג במסלולי הקארטינג רק עד השעה 18:00.

IMG_5109.JPG

כשהגענו אל מרכז הקארטינג, התבקשנו תחילה להירשם בעמדות המחשב שבלובי הכניסה, ורק לאחר מכן לגשת אל הקופה ולשלם. הבן הצעיר נרשם למסלול המקורה, והבת הגדולה עם אבא נרשמו למסלול החיצוני. התארגנות קצרה לקראת היציאה לדרך, עם קסדות וחליפת נהגי מרוצים, תדריך קצר על חוקי המסלולים ופירושי הדגלים המשמשים לאיתות לנהגים – וכולם מוכנים לצאת לדרך!

שלושת הנהגים המופלאים שלנו הפליאו בנהיגה של מקצה אחד, במשך עשר דקות, ולמרות שסיימו את המקצה במקום נמוך בתחתית טבלת הניקוד – עדיין נהנו מאד, ויצאו מרוצים ממסלולי המרוצים!

IMG_5132

פסטיבל פריחת האברש הסגולה

אחר הצהריים הגיע, ובדיוק כשהחל לרדת גשם הגענו אל העיירה הסמוכה Amelinghausen, לחגוג עם תושבי לונבורגר היידה את פסטיבל פריחת האברש – Festsonntag zum Heideblütenfest. לכבוד הפסטיבל נסגר ביום זה הרחוב הראשי של העיירה לתנועת רכבים, והחל משעות הבוקר התקיים בו יריד ססגוני, שכלל מתקני לונה פארק ודוכני אוכל עם מאכלים גרמניים טיפוסיים וטעימים ביותר. למרות הגשם שטפטף, נהנינו לטייל בין הדוכנים. אני נהניתי לטעום קרטופלעך עם שום כמו שסבתא שלי היתה מכינה, והילדים נהנו במתקן המכוניות המתנגשות!

20170820_153304_HDR.jpg

כשהגשם פסק, הגיע שיאו של הפסטיבל – מצעד פרחי האברש! היתה זו תהלוכה ססגונית של כרכרות ועליהן מיצגים מקוריים ומשעשעים, אשר המכנה המשותף לכולם הוא – שהם בנויים ומקושטים בפרחי האברש (Heather) הסגולים.

בראש המצעד נסעה הכרכרה המקושטת של "מלכת האברש", אשר נבחרה שעה קלה לפני כן בטקס חגיגי. את מלכת האברש ליוו נערותיה, ילדות חמודות מעוטרות בכתרי אברש וזרי פרחים.

IMG_5145IMG_515120170820_163604_HDR

אחרי כרכרת המלכה, המשיכו לחלוף על פנינו במצעד הכרכרות הבאות, כל אחת מהן הוכנה על ידי קבוצה אחרת של משתתפים, וכל קבוצה מתחרה על פרס הכרכרה המוצלחת ביותר. כל הקבוצות הפגינו יצירתיות רבה בעיצוב הכרכרות המקושטות שלהן, וגם הפגינו עליצות רבה כשצעדו איתן במצעד – והדביקו את כל הקהל בשמחה הגדולה!

אז הנה הן לפניכם ולשיפוטכם, הכרכרות המקושטות בפסטיבל האברש – איזו מהן אתם הכי אוהבים?

IMG_5161IMG_519720170820_165951_HDRIMG_517420170820_170117_HDRIMG_516520170820_165114_HDR20170820_164907_HDR20170820_165928_HDR

רוצים להשתתף בפסטיבל פריחת האברש באוגוסט 2018?

אם גם אתם רוצים ליהנות מפסטיבל פריחת האברש, בקיץ 2018 – תוכלו לבוא ולחגוג ב- Amelinghausen, ביום ראשון ה-19 באוגוסט 2018. היריד יחל משעות הבוקר, והמצעד מתוכנן לשעה 16:00. תוכנית מפורטת ליום הפסטיבל וגם לאירועים שיתקיימו בכל השבוע שלפניו, החל מ-11 באוגוסט 2018, תוכלו למצוא בקישור זה.

קפה ושוקו חם על שפת האגם

לסיום היום החגיגי, החלטנו להתפנק עם קפה ושוקו חם, בבית הקפה הפסטורלי Seestübchen על שפת אגם קטן ששמו Lopausee. גילינו את המקום לגמרי במקרה, ולהפתעתנו היתה זו תגלית מקסימה: אגם צלול ושקט, מוקף עצים ירוקים רעננים, ובו שטים בשלווה ברווזים, מחכים לילדים חמודים שיבואו להאכיל אותם בפירורים…

20170820_174304_HDR

20170820_174347_HDR20170820_174501_HDR

20170820_183106_HDR

הטיול הרגוע באוויר הצח סביב אגם Lopausee היה סיום מוצלח ליום נפלא בלונבורגר היידה – ממש לפני שאנו נפרדים מחר מאיזור זה…

20170820_183814_HDR

4 Comments on “חוגגים את הפריחה הסגולה בלונבורגר היידה

 1. איזור מאד מענין. למרות מזג האויר הגשום הוצאתם לפועל יום בילוי מאד מהנה ומיוחד. התהלוכה מזכירה את ה parade שבדיסני. תאור נהדר של יום בילוי מהנה. שאפו.

  אהבתי

 2. הי אורלי,
  כרגיל, תאור מקסים וממצה:) רציתי לשאול לגבי הקארטינג, מאיזה גיל ניתן להכנס למסלול החיצוני? ילדיי בני 15 ו12.5

  אהבתי

  • תודה רבה אסנת!
   הקארטינג החיצוני מתאים למבוגרים, אם אני זוכרת נכון – מגיל 18. אצלנו רק הבת הגדולה ואבא עשו את החיצוני, ואילו הבן הצעיר עשה את הפנימי. זה תלוי בסוג המכונית בכל מסלול, ובמסלול החיצוני המכוניות מתאימות למבוגרים, וגם מהירות הנהיגה גבוהה מאד!
   תיהנו, אורלי

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: