מצנחי רחיפה ומופע ציפורי טרף בוורפן – Werfen

איזור וורפן – Werfen נמצא בעמק בו זורם נהר הזלצאך, באמצע הדרך בין הצימר שלנו באלטנמרקט לבין העיר זלצבורג. באיזור זה, בהר הגבוה החולש על העמק, ניתן לבקר באתר פופולארי ביותר למטיילים באוסטריה – מערת הקרח הגדולה ביותר בעולם אייסריסנוולט (Eisriesenwelt). בטיולנו הרב-דורי החלטנו לוותר על הביקור, הן בגלל שהמבוגרים כבר ביקרו בו בעבר, והן בגלל שזכור לנו היטב המסלול הרגלי הארוך והמפרך במעלה ההר אל המערות, והחלטנו לחסוך לילדים הקטנים את התענוג…

אנו בחרנו לטייל באיזור וורפן בשני אתרים יפים, מהנים ומתאימים מאד לכל המשפחה, הכלולים כמובן בכרטיס האטרקציות Salzburgerland Card, ועליהם אספר לכם מייד.

יום 11 – מצנחי רחיפה ומתקני שעשועים ברכבל איקרוס

הבוקר התעוררנו לקול געיות הפרות המדושנות של משפחת אונטרגר, אשר בצימר שלה אנו מתארחים. אמי (Emmi), בעלת הצימר המקסימה, עבדה במרץ רב באחו הירוק שסביב החווה, וכינסה את הפרות שלה אל הרפת. לשאלתנו מאיפה הגיעו לפתע הפרות, סיפרה לנו אמי שאלו הן הפרות שלהם, אשר מתגוררות ברפת המשפחתית בחודשי החורף, ואילו בימי הקיץ הפרות יוצאות אל האחו הירוק בהרים סביב החווה ומסתובבות חופשיות, עד שמחזירים אותן לרפת בסתיו. גם בקיץ, מדי כמה זמן, אמי אוספת אל הרפת את הפרות שלה, בודקת מה שלומן, ואחר כך שוב שולחת אותן לחופשת הקיץ שלהן בהרים…

אחרי השיעור המעניין בגידול וטיפוח פרות אוסטריות, יצאנו גם אנחנו אל ההרים הירוקים. נסיעה קצרה של 30 ק"מ צפונה בכביש המהיר הביאה אותנו אל איזור וורפן, ואל האתר הראשון שלנו להיום בעיירה Werfenweg – רכבל איקרוס.

רכבל איקרוס, הקרוי על שם הגיבור המעופף מהאגדה היוונית, לקח אותנו מהתחנה התחתונה בעיירה Werfenweng אל פיסגת ההר שגובהו 1843 מ'.

בפיסגת ההר פגשנו פרות רבות רובצות בשמש להנאתן, מתקני שעשועים מהנים לילדים, ובית קפה חמוד המשקיף לנוף הנפלא.

גולת הכותרת של האתר היא האטרקציה של מצנחי הרחיפה, שאמנם היתה אתגרית מדי עבורנו להתנסות בה, אך נהנינו מאד לצפות באותם אמיצים שעשו אותה במקצוענות רבה. בפיסגה על צלע ההר, פורסים הצנחנים את המצנחים שלהם על הדשא, מסדרים אתם בצורה המתאימה להיפתח מעליהם כשיתחילו לרחף, וכשהם מוכנים – מתחילים לרוץ במדרון ולתפוס משב רוח מתאים, שמניף את המצנח שלהם ומעיף אותם לאוויר יחד עם מצנח הרחיפה. צפינו שוב ושוב במחזה המרהיב הזה, והעיין לא יכלה לשבוע מהמראה הנפלא של המצנחים הצבעוניים המרחפים מעל העמק הירוק…

IMG_4318
פורסים את המצנחים על צלע ההר
IMG_4319
הראשון יוצא לדרך…
IMG_4320
השני יוצא אחריו…
IMG_4322
הנה הם מרחפים!

באתר ישנו בסופי השבוע גם מופע בזים, אך אנחנו בחרנו לדלג עליו לטובת מופע מרשים הרבה יותר באתר הבא.

מצודת הוהנוורפן ומופע ציפורי הטרף

היעד הבא שלנו הוא מצודת הוהנוורפן – Burg Hohenwerfen, הנמצאת על גבעה גבוהה מעל העיירה וורפן, ולכן שמה הוא "וורפן הגבוהה", או כמו שאנחנו קראנו לה – "וורפן עילית". המצודה המרשימה בת 900 השנים חולשת על עמק נהר הזלצאך, ובנסיעותינו בכביש המהיר A10 חלפנו על פניה בכל פעם. הגיעה העת גם לטפס אליה ולבקר בה!

IMG_8875
מצודת הוהנוורפן חולשת על העמק

העלייה למצודה אפשרית בטיפוס ברגל, או בנסיעה בפוניקולר (בתשלום נוסף על מחיר הכניסה, הכלול בכרטיס זלצבורגרלנד) – ואנחנו בחרנו כמובן בדרך הקלה של הפוניקולר.

הגענו אל החצר המרכזית של המצודה, המוקפת במבנים וחומות גבוהות, ושם עמדו בפנינו כמה אפשרויות לבילוי:

המבוגרים ואיתם הנכדה הגדולה הצטרפו לסיור מודרך בתוך חדרי המצודה, אשר בו מסיירים בחדרים השונים כולל מרתפי העינויים ולומדים על חיי העבר במצודה.

הנכדים הקטנים בליווי אחד מההורים השתעשעו בינתיים במשחקי האבירים בחצר המצודה, וליקקו גלידה טעימה בבית הקפה שבמקום.

כשהגיעה השעה היעודה לדובדבן של הביקור במצודה, ירדנו כולנו יחד אל המדשאה הגדולה בגן המקיף את המצודה. הגן המטופח ממוקם במורד הגבעה ומשקיף על חומות המצודה ועל נוף העמק. כאן מתקיים מספר פעמים ביום מופע מיוחד במינו של ציפורי טרף – ובשבילנו היתה זאת הפעם הראשונה שצפינו במופע כזה, ובעיניי גם המרשימה ביותר. זהו מופע בסגנון ימי הביניים, הכולל נגנים בכלי נשיפה, נסיכות ואבירים על סוסים, והכוכבים הגדולים של המופע הם ציפורי הטרף – נשרים, עייטים, נצים ובזים, אשר התעופפו ממש מעל ראשינו תוך כדי צייד מהאוויר של הטרף שהשליכו לעברם לגובה המאלפים שלהם.

IMG_8822IMG_8835IMG_8837

קשה לתאר במלים כמה מרשימה ומפעימה החוויה של צפייה בנשר עם מוטת כנפיים רחבה, אשר עף הרחק מאיתנו מעל העמק, ואז מבחין בטרף שנזרק אל האוויר מעלינו – והנשר טס במהירות עצומה לעברנו ותופס במקורו את הטרף באוויר!

אוכל רק לסכם ולהמליץ לכם לבוא ולצפות בעצמכם במופע ציפורי הטרף – הנאה רבה מובטחת לכם!

למי שמתעניין במבנה המרשים של המצודה, וכיצד היא נבנתה והתרחבה במשך מאות שנים, משנת 180 לספירה ועד ימינו – מומלץ לצפות בסרטון ההדמיה הבא שמצאתי ברשת:

הבריכה המחוממת ב- Zell am See

לסיום היום, רצינו לטבול בבריכה מחוממת, ונותרה לנו בכרטיס זלצבורגרלנד אפשרות כניסה לבריכה המחוממת Hallenbad Zell am See. היא אמנם היתה קצת מרוחקת מהמיקום שלנו באיזור וורפן, אך בכל זאת החלטנו לנסוע אליה. זוהי בריכה מחוממת חביבה למדי, עם מגלשת מים, ומעבר לכך אין הרבה מה לפרט עליה… בסך הכל – נהנינו מהטבילה.

גם על ארוחת הערב אין מה להרחיב ולספר – לבקשת הילדים סעדנו הפעם בסניף מקדונלדס העמוס לעייפה של Zell am See, ולאחר מכן מיהרנו לשוב אל הצימר באלטנמרקט, למנוחת הלילה האחרון שלנו בחבל זלצבורג…

10 Comments on “מצנחי רחיפה ומופע ציפורי טרף בוורפן – Werfen

 1. אורלי, נראה יום מקסים!
  אנחנו נלון ממש בסמוך לרכבל איקרוס. האם לדעתך הוא יפה במידה דומה לוואגריין? את יודעת אולי אם מצנחי הרחיפה נמצאים שם כל יום? לא חושבת שנספיק גם וגם ואני מתלבטת…
  תודה רבה 🙂
  צפנת

  אהבתי

  • היי צפנת,
   אני חושבת שמצנחי הרחיפה פעילים בעיקר בסוף השבוע (ימים שבת וראשון). הצנחנים-רחפנים נראו לי מקומיים, ואז ימי הפעילות הספורטיבית הזאת שלהם הם בסוף השבוע. אנחנו היינו שם ביום ראשון, מבלי לדעת מראש שנראה את מצנחי הרחיפה.
   על רכבל ווגריין לא הייתי מוותרת, כי יש בו מיגוון הרבה יותר גדול של מתקני פעילויות לילדים, ומכל אתרי הרכבלים – בעיניי הוא היה הכי מקסים!
   אם מקום הלינה שלכם קרוב לרכבל איקרוס, תוכלו אולי לשלב גיחה קצרה אליו בסוף שבוע, בדרך לאתר הבא שלכם.
   תיהנו,
   אורלי

   אהבתי

   • תודה רבה! בסוף השבוע שנהיה שם יש גם פסטיבל ימי ביניים במצודת וורפן,אז ננסה לשלב.
    מחכה ליום האחרון שלכם 🙂

    אהבתי

 2. אורלי,
  הטיול שעשיתם נראה מקסים!
  שילוב של תרבות, נוף, ידע וכיף .
  בעיקר עושה חשק לנסוע לאוסטריה☺️
  אחרי הטיול הקרוב…
  תודה רבה על השיתוף,
  ים

  אהבתי

  • ים היקרה,
   תודה רבה על תגובתך!
   תמיד טוב שיש במגירה תוכנית לטיול חלומי, אחד או יותר… 😊
   שמחה לשתף, ואמשיך לספר…
   אורלי

   אהבתי

 3. אורלי יקרה.
  תודה ששיתפת בפרק המרתק של "מצנחי רחיפה ומופע ציפורי טרף בוורפן – Werfen" בבלוג שלך.
  החומר שלך באתר מלווה בתמונות מופלאות הממחישות את ההתרחשות, את הפעילות ואת ההנאה. המידע ברקע מעשיר ומחבר אותי כקוראת לכל מקום, ממקם אותי באירועים המוצגים ומעניק לי חווייה אתגרית והנאה כמו בילוי מוחשי, ויחד עם זאת גם מספק לי העשרה ומידע.
  אני נפעמת מהאפשרות שיצרת לי ולאנשים אחרים, להשתתף במסע הקסום, לעשות היכרות עם האתר ולאפשר לנו הכנה יסודית לבחירה נכונה של של טיול, המציע אתגרים חדשניים. יישר כוח על ההשקעה והיסודיות. בברכת הצלחה ! חיה גליק

  אהבתי

 4. היי אפשר לצנוח או שזה רק המקומיים? והאם צריך להוסיף לזה כסף או גם זה כלול בכרטיס

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: